Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Zažívací trakt

Co vás čeká na cestě za léčbou

průvodce procesem léčby

Provedeme vás celým procesem protonové léčby

V případě, že budete mít jakékoliv dotazy, můžete se obrátit na naše koordinátorky a další odborníky, kteří vám budou k dispozici kdykoliv v průběhu léčby až po její ukončení. Naši lékaři mají dlouholeté zkušenosti v léčbě nádorových onemocnění a ochotně vám odpoví na jakékoliv dotazy a také vám vysvětlí benefity a rizika jednotlivých metod léčby. Budou vám věnovat dostatek času a pozornosti. Kontaktuje naše koordinátorky na telefonním čísle +420 222 998 989.

Jak léčba probíhá?

Protonová léčba rakoviny zažívacího traktu je ambulantní. Nejprve absolvujete vstupní vyšetření a další potřebná diagnostická vyšetření. Na jejich základě sestaví tým odborníků pražského Protonového centra ozařovací plán, který bude připraven na míru podle vašich individuálních potřeb. Následovat bude již samotná protonová léčba, kdy budete do Protonového centra docházet v přesně stanovených dnech. Ozařování protony trvá pouze několik minut, ale včetně konzultace a přípravy na ozařování strávíte v našem centru zhruba jednu hodinu.


Vstupní vyšetření

Vstupní vyšetření v Protonovém centru

Prvním krokem na cestě k léčbě rakoviny zažívacího traktu protonovým paprskem je bezplatné vstupní vyšetření, na kterém lékař Protonového centra posoudí váš zdravotní stav, vaši diagnózu i stádium onemocnění. Na jeho základě lékař rozhodne, zda je pro vás tato metoda vhodná. Termín bezplatného vstupního vyšetření si můžete domluvit s koordinátorkami Protonového centra na telefonním čísle +420 222 998 989 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Diagnostika

Diagnostika

Pro přesnou přípravu plánu protonové léčby rakoviny zažívacího traktu jsou potřebná různá diagnostická vyšetření. V Protonovém centru využíváme tu nejmodernější diagnostiku:

Plánování

Plánování

Na základě provedených diagnostických vyšetření je určena přesná poloha nádoru. Protonový paprsek umožňuje precizně zacílit přímo do nádoru a zároveň minimalizovat nežádoucí ozáření okolních zdravých tkání a orgánů. Váš individuální ozařovací plán bude připraven během 3-5 dnů. Součástí je detailní popis vlastní protonové léčby rakoviny zažívacího traktu, z jakých směrů a jakou intenzitou bude protonový paprsek nádor ozařovat.

Léčba

Léčba

Do pražského Protonového centra budete docházet na pravidelné návštěvy v konkrétních dnech a čase. V průběhu každé návštěvy odborníci Protonového centra překontrolují vaši polohu i umístění nádoru, ověří ozařovací plány a další data potřebná pro přesné zacílení protonového paprsku přímo do nádoru. Konzultace s lékařem, na které s vámi lékař projedná dosavadní průběh protonové léčby a váš aktuální zdravotní stav, se uskuteční minimálně jednou týdně.

Chcete více informací o léčbě rakoviny zažívacího traktu?

‹ Zpět

Zažívací trakt

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde