Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Zažívací trakt

Udělejte první krok

objednejte se na vstupní vyšetření

Rozhodování na základě dostatku informací

Nacházíte se v těžké životní situaci, rozhodujete se jakou léčebnou metodu vybrat, posuzujete přínosy léčby, hledáte, jak dál postupovat. Z toho důvodu potřebujete dostatek informací nejen o vašem onemocnění, ale i o léčebných metodách, jejich benefitech a možných komplikacích. Uvítali byste setkání s odborníky, kteří by vám poskytli tyto informace? V Protonovém centru vám umožníme setkat se s našimi zkušenými lékaři, kteří odpoví na všechny vaše dotazy. Během vstupního vyšetření lékař zároveň prostuduje vaši zdravotnickou dokumentaci, posoudí vaši diagnózu a stanoví, zda je ve vašem případě protonová léčba vhodná.

Udělejte první krok a domluvte si termín konzultace

Vstupní vyšetření je vlastně konzultace s lékařem, na které získáte informace o protonové léčbě a jejím průběhu. Konzultace je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje. U našich koordinátorek si můžete domluvit termín vstupní konzultace podle vašich časových potřeb. Počítejte s tím, že vstupní vyšetření trvá přibližně 20 minut. Na základě tohoto vstupního vyšetření lékař posoudí váš zdravotní stav a stadium onemocnění. Z toho důvodu potřebuje mít k dispozici maximum lékařských zpráv, proto si přineste veškerou zdravotnickou dokumentaci a výsledky vyšetření. Kontaktujte naše koordinátorky na telefonním čísle +420 222 998 989 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Jaké kroky následují po vstupním vyšetření?

Na začátku musí lékaři nejprve rozhodnout, zda ve vašem případě může být protonová léčba použita, zda je vaše diagnóza vhodná. Následovat budou další nezbytné kroky ze strany Komplexního onkologického centra, které musí potvrdit a doporučit tuto léčebnou metodu ve vašem případě a ze strany vaší zdravotní pojišťovny, která musí odsouhlasit proplacení vaší léčby. Naše koordinátorky jsou vám kdykoliv k dispozici a ochotně vám poradí a pomohou s administrativou a formalitami. Můžete je kontaktovat na telefonním čísle +420 222 998 989.

Protonová léčba rakoviny je proplácena zdravotními pojišťovnami

Protonová terapie je léčbou hrazenou z veřejného zdravotního pojištění a je uvedena i ve vyhlášce Ministerstva zdravotnictví ČR. Protonové centrum má uzavřené smlouvy s následujícími zdravotními pojišťovnami:


Proces při schvalování protonové terapie:


Při zamítnutí léčby vám pomůžeme

Jestliže dojde k zamítnutí žádosti ze strany Komplexního onkologického centra nebo ze strany vaší zdravotní pojišťovny, prosím, obraťte se na naše centrum. Společně situaci zvážíme a navrhneme další postup, jak se k protonové léčbě rakoviny zažívacího traktu dostat. Vaše koordinátorka vám poskytne podrobné informace, proč k zamítnutí léčby došlo a jak budeme následně postupovat.

Samoplátce

V pražském Protonovém centru si pacient může léčbu protonovým paprskem uhradit sám. Podmínkou je, aby protonová léčba byla odborníky našeho centra doporučena jako vhodná pro danou diagnózu.

Chcete více informací o léčbě rakoviny zažívacího traktu?

‹ Zpět

Zažívací trakt

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde