Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Zažívací trakt

Úhrada léčby

RAKOVINY ZAŽÍVACÍHO TRAKTU

Protonová léčba rakoviny zažívacího traktu je hrazena ze zákona.

Léčba protonovým paprskem je hrazena z veřejného zdravotního pojištění a je uvedena i ve vyhlášce Ministerstva zdravotnictví ČR. Pražské Protonové centrum má uzavřeny smlouvy se zaměstnaneckými pojišťovnami, včetně největší zdravotní pojišťovny VZP ČR. Podmínkou pro proplacení protonové léčby rakoviny ze strany zdravotních pojišťoven je zdůvodnění lékařů Protonového centra, jehož součástí musí být i doporučení z Komplexního onkologického centra (KOC).

Koordinátorky léčby Protonového centra vám rády pomohou při zpracování všech formalit a administrativy v průběhu protonové léčby. Obrátit se na ně můžete na čísle: 222 999 000 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Pro českého pacienta

DOPORUČENÍ

Protonovou léčbu rakoviny zažívacího traktu nejprve musí doporučit lékaři Protonového centra podle diagnózy a konkrétního zdravotního stavu pacienta.

POSOUZENÍ

Doporučení protonové léčby rakoviny posoudí a schválí Komplexní onkologické centrum.

ODSOUHLASENÍ

Na závěr je potřeba souhlas zdravotní pojišťovny.


Jestliže dojde k zamítnutí žádosti ze strany Komplexního onkologického centra nebo zdravotní pojišťovny, společně situaci zvážíme a navrhneme další postup, jak se k protonové léčbě rakoviny zažívacího traktu dostat.

Samoplátce

V pražském Protonovém centru si pacient může léčbu protonovým paprskem uhradit sám. Podmínkou je, aby protonová léčba byla odborníky našeho centra doporučena jako vhodná pro danou diagnózu.

Chcete více informací o léčbě rakoviny zažívacího traktu?

‹ Zpět

Zažívací trakt

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde