Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Zažívací trakt

Rady a informace

O LÉČBĚ RAKOVINY ZAŽÍVACÍHO TRAKTU

V případě, že vám byl diagnostikován některý z nádorů zažívacího traktu, objednejte se na nezávazné vstupní vyšetření, na kterém lékař Protonového centra posoudí váš zdravotní stav, vaši diagnózu a stádium onemocnění. Na základě toho posoudí, zda je pro vás vhodná protonová radioterapie.

Vhodný termín bezplatného vstupního vyšetření si můžete domluvit s koordinátorkami léčby Protonového centra na čísle: 222 999 000 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Při použití moderní metody ozařování protonovým svazkem lze přesně zacílit požadovanou oblast a zároveň minimalizovat ozáření okolní zdravé tkáně a orgánů a tím výrazně snížit riziko vzniku nežádoucích účinků.

Protonová léčba umožňuje použití i v případě takových diagnóz, kdy bylo ozařování posouzeno jako komplikované a rizikové. Je možné ji využít u nádorů jícnu, slinivky břišní, jater a oblasti svěrače konečníku.

Cílem protonové léčby je dopravit potřebnou dávku záření (100 %) do nádoru a zároveň neohrozit okolní zdravé tkáně a orgány. Protonový paprsek se dokáže zastavit přímo v nádoru a významně tak snižuje ozáření okolí nádoru a důležitých orgánů jako je srdce, plíce, játra a další orgány.

Odborný článek


Další informace o protonové léčbě, jaké jsou její výhody a pro koho je léčba vhodná vám ochotně sdělí koordinátorky léčby Protonového centra na čísle: 222 999 000 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Chcete více informací o léčbě rakoviny zažívacího traktu?

‹ Zpět

Zažívací trakt

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde